FAQ

Jaką wydajność ma system z powietrzną pompą ciepłą?

Na każdą jednostkę energii elektrycznej pobranej przez taką pompę ciepła – dostajemy od 3 do 4 jednostek energii cieplnej. Zatem system ten, jest od 3 do 4 razy bardziej wydajny niż zwykłe systemy grzewcze.

Czy podczas montażu pompy ciepła mogą wystąpić jakieś utrudnienia?

Nie ma większych kłopotów podczas montażu pompy ciepła, jest on dość prosty i trwa od 1 do 2 dni.

Gdzie zamontować pompę ciepła?

Na zewnątrz, w bezpośrednim sąsiedztwie budynku, do którego pompa ma dostarczyć ciepło. Pompa jest niewielkich gabarytów, zatem nie ma konieczności budowania dla niej specjalnych pomieszczeń.

Czy pompa ciepła nadaje się do ogrzewania budynków przemysłowych?

Tak, stosujemy do tego kaskadowy układ pomp. Gdy istnieje wzrost zapotrzebowania na ciepło, pompy wówczas uruchamiają się automatycznie.

Czy projekt budowlany musi być dostosowany do instalacji pompy ciepła?

Nie, jednak jeśli uwzględnimy instalacje pompy ciepła podczas tworzenia projektu, to będziemy mogli oszczędzić pieniądze na jej instalacje, ponieważ będzie ona już przewidziana w projekcie.

Co to jest pompa ciepła?

To urządzenie, które podnosi/przenosi ciepło z miejsca, gdzie występuje niska temperatura, do miejsca, gdzie występuje zapotrzebowanie na wyższą temperaturę. To proces, który odbywa się wbrew naturalnemu przepływowi ciepła, a jest możliwy dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej.

Czy pompy ciepła są tanie w eksploatacji?

Tak, ponieważ pompa ciepła to urządzenie, które transportuje ciepło, a nie je wytwarza. Zatem jedyny koszt, jaki ponosimy podczas jej użytkowania to opłata za prąd, który sprawia, że przesłanie ciepła jest możliwe.

Jakie są różnice pomiędzy pompą ciepła, a systemami konwencjonalnymi?

Pompa ciepła nie spala paliwa – to główna różnica. Prąd, jaki zostaje użyty w procesie przeniesienia ciepła, wykorzystywany jest jedynie do napędu pompy.

Czy system pomp cieplnych jest trwały?

Tak, to system, który gwarantuje niezawodność. Pompy ciepła pracują bezawaryjnie nawet przez 30 lat.

Czy pompy ciepła są samoobsługowe?

Tak, ogrzewanie pomieszczeń odbywa się bez ingerencji użytkownika. Pozyskiwanie ciepła ma miejsce w obiegu zamkniętym – od dolnego źródła do górnego, poprzez instalacje składającą się z niewielkich rurek.

Zobacz co mówią o nas klienci

„Jesteśmy z mężem zadowoleni z usług- montaż pompy ciepła i rekuperacji. Firma rzetelna, dokładna, punktualna i z energią.”

Weronika M

„Dokładnie, sprawnie, profesjonalnie – jestem zadowolona z usług tej firmy. Polecam.”

Katarzyna B

„Polecam, rzetelna firma”

Marta K

Europejski Fundusz na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszar wiejskie"

 Operacja pn. „Podjęcie działalności gospodarczej w branży instalacyjnej” mająca na celu utworzenie miejsca pracy w formie samozatrudnienia oraz dodatkowego miejsca pracy, realizacja aspiracji zawodowych oraz dywersyfikacja źródła dochodu poprzez zakup sprzętu i wyposażenia do prowadzenia własnej działalności w branży instalacyjnej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020